Březost potvrzena!

Když Drakka prošla v červnu 2019 úspěšně bonitací, začala jsem poměrně intenzivně pátrat po vhodném protějšku, i když bylo jasné, že kryti proběhne až na jaře 2020.

Prošla jsem si profily mnoha psů, a to českých i zahraničních. Hledala jsem takového, který dokáže vhodně vybalancovat Dračiny exteriérové vady a zároveň bude mít alespoň podobný sportovní drive. Na začátku podzimu se do užšího výběru dostali tři psi, bohužel se ale ukázalo, že z nejrůznějších důvodů ani jeden není úplně „ten pravý“. A pak jsem na facebooku uviděla fotky Archieho spolu s jeho videy z agility závodů, a bylo rozhodnuto. Archie měl vše, co jsem si přála - středně vysoký, silněji stavěný pes s prostorným hrudníkem, rovnými zády, který ale nepůsobí příliš mohutně či těžkopádně. Navíc už nějakou dobu běhám agility a vím, že existují v zásadě dva typy běloušů - ti, kteří běhají hlavně z lásky a oddanosti ke svému majiteli (typický příklad je moje River), jsou tedy snaživí, poctiví, ale většinou zoufale pomalí. A pak ti, které to na parkuru opravdu baví a běh mezi překážkami si opravdu užívají (jako Drakka), a jsou pak tím pádem i mnohem rychlejší. Archie je bezpochyby ten druhý případ 🙂
Další věc, která mě přesvědčila, že právě tohle je ten spravný ženich, byly jeho webové stránky, kde jsem našla kopie všech Archieho zdravotních vyšetrení, samozřejmě s tím nejlepším výsledkem. 👍


Zahraniční krytí bývá někdy obtížné, především kvůli domluvě mezi majitelem feny a krycího psa. Ale i v tomhle ohledu jsem měla obrovské štěstí, protože Archieho majitel Hans Ulrich Jörg je neuvěřitelně milý a vstšícný človek, který mi na požádání poskytl o Archiem všechny potřebné informace a zároveň byl ochoten se na všem dohodnout.


Ačkoliv jsem Archieho poznala osobně jen krátce, působil na mě jako velmi vyrovnaný a sebevědomý a přátelský pes, což ostatně potvrzuje i jeho povahový test, který je ve Švýcarsku součásti bonitace.


 

Zkrátka a dobře věřím, že jsem „do rodiny“ vybrala toho správného 🙂 A už se těším na jeho a Drakky společné potomky.

V naší chovatelské stanici chceme chovat bílé ovčáky s nadprůměrným sportovním/pracovním potenciálem, solidním exteriérem a pevným zdravím. 

Naši psi jsou pro nás především členy rodiny, společníky a parťáky při našich každodenních aktivitách. Snažíme se o to, aby jejich život byl pestrý a bohatý, a proto s nimi trávíme velkou část našeho volného času. Chováme psy s PP, proto všechny naše uchovněné feny prochází povinnými i nepovinnými zdravotními testy a jejich sportovní schopnosti ověřujeme pravidelným výcvikem završeným účastí na zkouškách a závodech. Krycí psy vybíráme s maximální pečlivostí, aby pokud možno vyrovnali případné exteriérové nedostatky a podpořili povahu. Chceme zároveň, aby naše štěňátka měla nadstandardní péči už od prvních chvil života až po odchod do nových domovů. 

S tím se bohužel neslučuje časté krytí, či chov mnoha chovných fen v jedné domácnosti. 

V CHS Lonepack tedy budeme příležitostně mít štěňata z kvalitního spojení, a to ve chvíli, kdy dokážeme zajistit všechna výše uvedená kritéria. 

©2019 Chovatelská stanice Bílých švýcarských ovčáků Lonepack