Kestrel-8
Kestrel-8

Kestrel-4
Kestrel-4

DSC_3513
DSC_3513

Kestrel-8
Kestrel-8

1/7

AFIRE KESTREL LONEPACK

"KES"

*12.5.2020

Otec: M.Ch. Archie della Lupa Bianca

Matka: Drakka Areba Artay of Highland

(výška bude doplněna)

Plnochrupá, nůžkový skus

(zdravotní výsledky budou doplněny)

Výstavy: bude doplněno

Zkoušky: bude doplněno

Kes je fena z mého vrhu "A". Zatím je ještě příliš brzy na nějaké definitivní soudy ohledně její povahy, ale z toho, jak se od štěněčího věku projevuje mohu říct, že se jedná o relativně temperamentní fenku, byť ne až tak bláznivě energickou, jako její matka. Kes je víc přemýšlivá a krásně u ní zužitkovávám vše, co jsem se o psech (a zejména BŠO) dosud naučila. Je velmi inteligentní a rychle se učí. 

Kes je přátelská k cizím lidem a svou rodinu - jak jinak - naprosto zbožňuje. K cizím psům je zatím spíše nedůvěřivá, uvidíme, jak se toto bude vyvíjet do budoucna. 

Společně se zatím věnujeme agility a obedience a už se moc těším, až ji budu moct i zapřáhnout do canicrossového postroje a až společně vyběhneme.

DSC_4057-Edit
DSC_4057-Edit

1/8

DRAKKA AREBA 

ARTAY OF HIGHLAND

"DRAKKA"

*16.9.2016

Otec: C.I.B. Arezzo Bohemia Star Moraveč   (IPO2)     Matka: CZCH Bambina White Chocolate (Fpr 2)

62cm

HD: OFA Good        ED: OFA Normal       LTV 1

Plnochrupá, nůžkový skus

DM: n/n po rodičích a Mdr1: n/n po rodičích

Zkoušky: LA1 (závodí v LA2), ZOP, OB-Z, OB-1 

Drakka je tak trochu vysněný pes. Po dvou bělouších, se kterými mě každý sportovní úspěch stál (a stále stojí) spoustu úsilí a duševního vypětí mám konečně psa, kterého baví se mnou pracovat. V případě agility si troufnu říct, že ho Drakka opravdu miluje a na parkuru se chová jako opravdový drak ☺  Kromě agility a obedience se s Drakkou příležitostně věnujeme i canicrossu.

Drakka je temperamentní fena s vyrovnanou povahou. K cizím lidem je spíše lhostejná, musí člověka trochu poznat, než se začne kamarádit. Svou rodinu ovšem miluje a svou lásku dává ráda a často najevo. Na zahradě je z ní drsný hlídač, ale doma vydrží bez problémů zcela v klidu. 

ARTIC RIVER

ŠAMANŮV TRIK

"RIVER"

*21.2.2012

Otec: C.I.B. Arezzo Bohemia Star Moraveč   (IPO2)    Matka: Tina Turner Miraja (canisterapeut)

61cm

HD/ED OK (pouze neoficiálně)    zdvojený M3 (nechovná)

Zkoušky: LA1, OB-Z, OB-1, F1, MD1, DwD1, HtM1 (MoD1)

River měla být pes sporťák, ale vyrostl z ní spíše typický představitel plemene – klidná, vyrovnaná fena, která miluje všechny lidi a nejvíc samozřejmě svou rodinu. Ráda tráví čas na zahradě, kde varuje zejména všechny projíždějící auta a cyklisty. Doma je naprosto tichá a pohodová. 

Jelikož u nás ale sportují všichni, vyzkoušela jsem s River postupně agility i obedience, abychom posléze zakotvily u dogdancingu. V současné době s River částečně cvičí i moje dcera, která je s Riverkou stejně stará, což jen dokazuje, že při správném vedení může být bílý ovčák sportovním psem pro celou rodinu.

DSC_3819-Edit
DSC_3819-Edit

1/7
IMG_0521
IMG_0521

IMG_0521
IMG_0521

1/1

Vzpomínáme...

BRANGWEN Z KLUBÍČKA

"FREYA"

*15.4.2005       15.5.2017 

Freya byla můj první BŠO a ačkoliv naše společné začátky byly hodně náročné a vůbec ne takové, jak jsem si představovala, i díky ní jsem si tohle plemeno zamilovala. Spolu jsme nakoukly do světa psích výstav, prošly několik cvičáků a začaly se věnovat agility. 

Nachodily jsme spolu tisíce kilometrů, poznaly desítky psích i lidských přátel, navštívily spoustu míst po celé republice. Freya odešla náhle a nečekaně přesně měsíc po svých 12.narozeninách, ale v našich srdcích zůstane navždy. 

Vzpomínáme...

TORI

*06/2001       16.8.2015

Už jako malá jsem milovala zvířata a nejvíc psy a koně. Koní jsem se postupně vzdala, ale touha po vlastním psovi, nejlépe ovčákovi, mě nikdy neopustila. A tak, když jsem se konečně osamostatnila, netrvalo dlouho a do mého života si našla cestu moje první kříženka německého ovčáka z útulku – Tori.

Tori byla úžasná v tom, že jsem s ní nemusela řešit prakticky žádné problémy – k lidem byla naprosto bezproblémová, poslouchala tak nějak přirozeně, doma se chovala přímo vzorně. Problém byl jen s jinými psy – a díky tomu jsem se vlastně začala zajímat o kynologii a výcvik psů obecně. V pozdějším věku se přidaly i různé zdravotní problémy, ale i přesto se Tori dožila krásných 14 let. Na její úsměv nikdy nezapomeneme.

1/1